Sosyal Sorumluluk Projeleri

Papirus'dan Haberler

0
Üstün Hizmet Ödülü Üstün Hizmet Ödülü
Üstün Hizmet Ödülü
Sosyal sorumluluk projelerimiz Üstün Hizmet Ödülü
Sosyal Sorumluluk
Projelerimiz
Bloomberg tv Üstün Hizmet Ödülü
Yönetim Kurulu Başkanımız
Şerafettin Dinçer
Bloomberg HT’deydi
Papirus'a bir ödül daha Üstün Hizmet Ödülü
Papirus'a bir ödül daha

Papirus'dan Haberler

0


SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ PAPİRUS KAĞIT SAN. A.Ş ‘YE

Demirkent Ödülleri kapsamında bu yıl Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün sahibi, çoğu eğitim alanında 14 projeye imza atan Papirus Kağıt A.Ş’ ye oldu. Papirus Kağıt’a verilen Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü şirket sahipleri Şerafettin ve Cemalettin Dinçer’e DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ takdim etti.

Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü Hakan Güldağ’ın elinden alan Şerafettin Dinçer, çok varlıklı bir aile olmamalarına rağmen kazandıklarını başta eğitim olmak üzere sosyal sorumluluk projelerine yatırdıklarını söyledi. TBMM Üstün Hizmet Ödülü’nü de aldıklarını hatırlatan Şerafettin Dinçer, yeni ödülün en az öncekiler kadar özel olduğunu dile getirdi. İmkanlarının yetersiz olması nedeniyle lise ve üniversite eğitimlerini kardeşiyle birlikte İstanbul’da almak zorunda kaldıklarına dikkat çeken Şerafettin Dinçer, “Bizim çektiğimiz sıkıntıları başkası çekmesin. Doğduğumuz yer Tokat Zile’de lise yoktu. Zile’deki eğitimin kötü şartlarını gördüğümüz için kazandığımızı oraya yatırmalıyız düşüncesini paylaştık. Şu ana kadar 10 binden fazla okuyanımız var. Bunu yaparken anaokulundan başlayıp, üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarını yaptık. En son Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne bağlı 4 yıllık İngilizce eğitim veren Turizm Yüksekokulu kurduk. Yanına bir de uygulama oteli yaptık. Yatırımlarımız devam ediyor. Zile’de 2 sağlık merkezimiz, Zile’ye gelen kızlarımız için yurdumuz var. Bir de yeni kararını verdik, Tokat’tan İstanbul’a gelenler için bir yurt yapılmasına katkı vereceğiz” diye konuştu.

‘Gelecek kuşak devam edecek’

Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin akademik yıl açılışında bir konuşma yapmasının istendiğini anlatan Cemalettin Dinçer de şunları söyledi: “Orada ‘isimlerinizi mezar taşına değil, okullara yazdırın’ dedim. Şirketimize onlarca kişi geliyor. ‘Sizin okullarınızda okudum’ deyip teşekkür ediyorlar; dua ediyorlar. Bundan daha güzel bir şey olamaz. 3 lisemiz var. Anaokulumuz, ilkokulumuz, ortaokulumuz, üniversitemiz, uygulama otelimiz, 2 sağlık merkezimiz var. Şu anda bile okulda bir şey lazım olsa müdür arıyor, biz de elimizden geldiğince destek oluyoruz. Doğduğumuz yer olduğu için tüm yatırımlarımızı Zile’ye yapıyoruz. Bizden sonra çocuklarımız da aynı kararlılıkla sosyal sorumluluk projelerini yürütecek” dedi.